۰۳۵-۳۸۲۶۶۲۲۲ info@safiranesalamat.com

چرا باید درمان و سلامت به ایران سفر کرد؟

 دلایل زیادی برای انتخاب کشور  ایران برای درمان و تندرستی وجود دارد چرا که کشور پهناور ایران مجموعه‌ای از گزینه‌های عالی درمان و پزشکی را در کنار گنجینه عظیمی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی پیش روی شما می‌گذارد. « گردشگری سلامت شرکت بزرگ «سفیران سلامت کویر  خلاصه‌ای از چند عامل مهم را به شما معرفی می نماید:

انتخاب ایران برای درمان

کادر درمانی ( پزشک، دندانپزشک، پرستاران…) حاذق و متعهد در ایران

با توجه به اهمیت درمان و آموزش پزشکی در ایران، تعداد پزشکان و جراحان متخصص در ایران بسیار زیاد است و رقابت در پیشرفت علمی و دانشگاهی در ایران باعث شده است که برترین افراد در این مسیر موفق شوند و وارد محیط‌های کاری و بیمارستان‌هایی درجه یک تهران شوند. این متخصصان سابقه کاری و حجم مراجعه‌کننده قابل‌توجهی در طول سال دارند که باعث شده بسیار باتجربه باشند و پس از بهترین تشخیص ممکن، خدمات درمانی عالی و سطح اول را به بیمار ارائه کنند.

اهمیت آموزش پزشکی و درمان در ایران

گذشته از تاریخچه و رواج طب سنتی در ایران، مردم سرزمین پارس همواره به علم و دانش اهمیت بسیاری داده‌اند و پژوهشگران و دانشمندان ایرانی همگام با پیشرفتهای فناوری و علم در دنیا، به پژوهش‌های خود و اندوختن دانش ادامه می‌دهند و علوم پزشکی در ایران موردتوجه مردم و نیز دولت است. دولت در زمینه توسعه و ترویج طب سنتی و مدرن سرمایه‌گذاری‌های بسیاری کرده است و رشته‌های دانشگاهی متعددی با گرایش‌های مختلف در دانشگاه‌های برتر ایران، متخصصین حاذق و متعهد در حوزه درمان و سلامت به جامعه تحویل می‌دهند. خدمات درمانی و سلامت در ایران با توجه به تعداد قابل‌توجه متخصصین و مراکز درمانی، صف انتظار برای مراجعه‌کنندگان خارجی ندارد و با بهره‌گیری از تجهیزات روز دنیا، بهترین کیفیت خدمات را در کمترین زمان به بیماران ارائه می‌دهند. خدمات عندالمطالبه و باکیفیت از نقاط قوت گردشگری سلامت در ایران است. گذشته از این،‌ ایران در زمینه‌های مختلفی از جمله پژوهش در حوزه سلول‌های بنیادی جزو کشورهای پیشتاز در دنیاست.

بیمارستان‌های مجهز

ایران بیمارستان‌های متعددی دارد که دولتی یا‌ خصوصی هستند و روی گروهی از خدمات (عمومی) یا خدمات درمانی خاص (تخصصی) تمرکز دارند. تنها در تهران ده‌ها بیمارستان درجه یک وجود دارد که بهترین خدمات درمانی ممکن را به بیماران ارائه می‌کنند. تعداد قابل‌توجهی از بیمارستان‌های درجه یک تهران، در دهه گذشته بخش IPD & VIP (بین‌الملل و ویژه) خود را راه‌اندازی کرده‌اند و خدمات ویژه و سفارشی به بیماران ارائه می‌دهند. در این بیمارسنان‌ها از تجهیزات روز دنیا استفاده می‌شود و تمام اصول حرفه‌ای و اخلاقی درمان مدنظر قرار دارد.

طب سنتی در ایران

با وجود این‌که طبابت در همه تمدنهای باستان وجود داشته است، طب سنتی ایران تاریخ بسیار دیرینه‌آی دارد، در برهه‌های مختلفی رشد کرد، بر طب معروف یونان اثرات چشمگیری گذاشت و آن را منظم کرد، و بعدها با طب اسلامی هم ترکیب و به طبی نسبتاً جامع تبدیل شد. از اطبای معروف ایرانی می‌توان به ابوعلی سینا، ذکریای رازی و اسماعیل جورجانی اشاره کرد.

گذشته از این، علوم پزشکی و سلامت بین ایرانی‌ها از دیرباز جایگاه خاصی داشته است و جالب است که هنوز هم بخش‌ قابل‌توجهی از اطلاعات طبی و سلامتی مثلاً در مورد طبع غذاها و اثرات غذاها بر یکدیگر و بر بدن انسان جزو دانش عمومی مردم است. در ایران، و البته در بین اقوامی قدیم ایرانی که امروزه در کشورهای همجوار زندگی می‌کنند، خیلی عادیست که کسی به شما در وقت غذا بگوید چه غذایی را با چه غذایی بخورید یا نخورید، یا اگر غذای خاصی خوردید، برای متوازن‌کردن اثر آن بر بدن، چه غذا (مصلح) یا داروی گیاهی مصرف کنید، یا اگر دلتان درد می‌کرد، از توی قفسه گیاهی را بیرون بیاورند و دم کنند و به شما بدهند که بنوشید. همچنان هم گرایش عمومی به استفاده از طب سنتی در کنار طب مدرن وجود دارد و وجود پزشکانی که در هر دو زمینه طب سنتی و مدرن در ایران تحصیل کرده‌اند و به درمان مشغولند از نقاط قوت درمان در ایران است چون عارضه بیمار از منظرهای مختلفی بررسی می‌شود.

هزینه بسیار کمتر درمان و نقاهت در ایران

یکی از اثرات ناخوشایند تحریم‌ها برای ایران افت ارزش ریال ایران در برابر ارزهای خارجی بوده است. با وجود این‌که چنین افتی برای اقتصاد ایران سنگین بوده است، بهترین فرصت را پیش روی گردشگران خارجی گذاشته است که با پرداخت کسری از هزینه درمان یا خدمات سلامتی در کشورهای دیگر، به ایران سفر کرده و خدمات درمانی و سلامت دریافت کنند. تفاوت هزینه درمان سطح اول در ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی ممکن است تا ۷۰% برسد و نسبت به کشورهای منطقه نیز بسیار کمتر است. برای اطلاع از هزینه‌ها و بسته‌های ما و دریافت مشاوره رایگان با سفیران سلامت تماس بگیرد.

گردشگری حلال در ایران

از نقاط قوت گردشگری سلامت و درمانی در ایران برای کشورهای منطقه، وجود فرهنگ نزدیک و مشابه است که اقامات مهمانان خارجی را در ایران آسان‌تر می‌کند. تعدادی از کشورهای همجوار قبلاً جزوی از خاک همین کشور بوده‌اند و شباهت‌های فرهنگی زیادی به ایران دارند؛ کشورهای عرب‌زبان نیز تجربه بهتری در کشور مسلمان و همسایه خواهند داشت. ایران بستر گردشگری حلال را فراهم کرده است و امنیت و آسایش کامل برای مهمانان خارجی وجود دارد.

انتخاب ایران برای تندرستی

گذشته از ویژگی‌های ایران برای سفر درمانی، ایران پتانسیل‌های بسیاری در حوزه گردشگری سلامت و تندرستی هم دارد. حتی اگر قصد درمان نداشته باشید، می‌توانید از طریق آیتومدتور برای سفرهای سلامت و تندرستی نیز به ایران سفر کنید. همچنین ما در بسته‌های ویژه برای مشتری‌هایمان، طرح‌های نقاهت و تندرستی را از پیش برنامه‌ریزی کرده‌ایم و به شما ارائه می‌دهیم.

ایران کشور پهناوری است و انواع جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی در آن یافت می‌شود. مقاصد گردشگری متعددی برای طبیعت‌گردی در ایران وجود دارد. مهم‌تر از همه این‌که، ایران در حوزه‌ گردشگری سلامت گزینه‌های طبیعی متعددی دارد، از جمله:

طبیعت‌گردی

آب درمانی (چشمه‌های طبیعی آب گرم و سرد معدنی)

لجن درمانی

ماسه‌ درمانی

شن درمانی

نمک‌ درمانی

همچنین در مدت زمان اقامت، می‌توانید از غذاهای ایرانی هم لذت ببرید چرا که غذاهای ایرانی برخلاف فست‌فودها، مدت زمانی طبخ طولانی دارند و طبق دستورات خانگی تهیه می‌شوند چون ایرانی‌ها در گذشته عادت به غذاخوردن در بیرون از خانه نداشته‌اند. آشپزی ایرانی بر اصول طب سنتی ایران استوار است که نتیجه‌اش غذاهای مغذی و معتدل است.