زیبا سازی پوست و لیزر موهای زائد واز بین بردن جای جوش و اسکار زخم.
توجه انسان به زیبائی و بحث پیری پوست و راههای مقابله با آن دانشمندان را تشویق به تحقیق و کشف راههای پیشگیری و مقابله با عوامل پیری پوست کرده و انسانهای علاقه مند به زیبائی و جوانی را درصدد استفاده از این کشفیات و پدیده های زیبا سازی مصمم تر ساخته است .
کشف ضد افتاب ها ، آنتی اکسیدانها ، آلفاهیدروکسی ها یا اسید های میوه و مواد آرایشی مختلف برای روشن تر نمودن پوست ، لایه برداری شیمیائی و فیزیکی ، فیلرها یا پرکننده های پوست ، بر طرف کنند ه های چین و چروک صورت اعمال مختلف جراحی زیبائی پوست ، بینی ، پلک ها و بالاخره انواع لیزرهای مخصوص پوست با کاربردهای مختلف در دسترس بشر قرار گرفته اند که با کمک آنها درمان خیلی از بیماریهای پوست که در قرن بیستم مقدور نبود ، اکنون با کمک تکنولوژی جدید ممکن شده است .
عمل زیبایی صورت و یا همان کشیدن پوست صورت که نام علمی آنrhytidectomy است، نمی تواند جلوی فرایند پیر شدن را بگیرد بلکه تنها کاری که می کند این است که “زمان را به عقب بر می گرداند.” این عمل با برداشتن چربی های اضافه، محکم کردن ماهیچه های زیرپوستی، و برداشتن پوست اضافی صورت و گردن می تواند آثار پیری را از چهره شما بزداید. این جراحی زیبایی می تواند به تنهایی و یا همراه با جراحی های زیبایی دیگر نظیر کشیدن پوست پیشانی، جراحی پلک، و یا بینی همراه شود.

برخی از جدیدترین متدهای زیباسازی پوست:
لیزر جوش های صورت:
فرورفتگی‌های ایجاد شده در صورت بر اثر جوش‌های زیاد و درمان نشده که موجب آزار و اذیت افراد به ویژه خانم‌ها می‌شود را می‌توان با کمک لیزر از بین برد.
یکی از راه‌های درمان جای جوش، لیزر است. نیاز افراد به لیزردرمانی با یکدیگر متفاوت است به طوریکه لیزردرمانی جای جوش در افرادی که جوش‌های‌شان درمان شده و دیگر جوش نمی‌زنند و تنها جای آن باقیمانده، انجام می‌شود.
لیزر حذف یا کاهش موهای ناخواسته Hair Reduction Laser
وجود موهای زائد مشکلاتی را برای افراد بوجود می آورد . هیچکدام از روش های متنوعی که تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند دائمی نبوده اند . امروزه آسانترین ، سریعترین و کم هزینه ترین روش دائمی حذف یا کاهش موهای ناخواسته در خانم ها و آقایان استفاده از لیزر است . حذف موها با روش لیزر به طول موج دستگاه ، قطر و رنگ مو ، رنگ پوست ، زمینه هورمونی و ژنتیکی فرد بستگی دارد . تابش اشعه لیزر موجب تجمع انرژی و ایجاد حرارت در پیاز مو شده و منجر به تخریب آن می شود .

لیزر کاهش و یا حذف اختلاف رنگدانه ای و خالکوبی :
با این تکنیک کک و مک و خالکوبی را که حاوی رنگدانه میباشند طی جلسات مکرر با فواصل ماهانه میتوان حذف نمود .
لیزر درمان ضایعات عروقی مثل رگهای واریس سطحی و اسکاریهای برجسته محل جراحی و ترک های پوست بدنبال حاملگی یا سوختگی و یا خودبخودی قابل درمان است . تکنیکی است بدون عارضه و جراحت و با نتایج نسبتا” مطلوب .

تزریق بوتاکس یا دیس پورت Botox ,Dysport :
این دارو نوعی بلوک کننده ( مسدود کننده ) محل اتصالی عصب حرکتی به عضله می باشد . این روش تحولی عظیم در زمینه رفع چین و چروک عمیق ناحیه پیشانی ، بین دو ابرو ، کنار و خارج چشم ها ، گونه ها و تا حدودی قسمت های میانی و تحتانی صورت و چین های عمودی و افقی گردن ایجاد نموده است .
اثر آن ۳ تا ۷ روز پس از تزریق ظاهر و ۴ تا ۶ ماه دوام می آورد و نیاز به تکرار تزریق تا چهار نوبت دارد ( تا تحلیل عضلات عامل اخم و حذف عادت فرد به اخم کردن دارد .) این دارو در کاهش تعریق کف دست و پا و زیر بغل انقباضات عضلات اطراف چشم و …. و رفع اسپاسم های شدید و مزمن در ستون فقرات و حتی درمان میگرن و بسیاری از اختلالات عصبی و چشمی نیز موثر است .تزریق با سرنگ انسولین ، بدون استفاده از بیحسی و بدون درد ، خونمردگی ، عفونت و نظایر آن ظرف چند دقیقه امکان پذیر است .

لیزر کاهش چین و چروک و جوشگاهها :
یکی از موثر ترین روش های حذف چین و چروک های ظریف صورت ، گردن ، جلوی سینه و پشت دست ها لیزر درمانی است برای این اقدام دو نوع لیزر وجود دارد . نوع غیر تخریبی که بدون ایجاد زخم و جراحت و با مکانیسم تحریک و فعال سازی سلولهای سازنده الیاف کلاژن و الاستین موجب بازسازی و ترمیم ظاهر پوست می شود و معمولا” سه جلسه درمان با فواصل یک تا دو ماه کافی است . سرعت درمان با این روش کند ولی از کار افتادگی و زخم وجود ندارد .
نوع دوم لیزر تخریبی یا تهاجمی است که از سطح به عمق با لایه برداری ظریف و از عمق به سطح با تحریک اجزاء سازنده و ترمیم کننده و افزایش جریان خون پوست اثر میکند ، با این نوع لیزر برجستگی ها و ناهمواریهای پوست نظیر خال برجسته ، زگیل ، اسکار ( جوشگاه) اکنه ، آبله مرغان ، سالک ، سوختگی ، محل بخیه جراحی نیز درمان می شود .

پاکسازی پوست :
پوست شما زمانی سالم و شاداب است که عاری از آلودگی باشد ، لایه های فوقانی پوست ( اپیدرم) در یک دوره ۴ تا ۶ هفته ای تدریجا” با پوست اندازی نامحسوس تعویض میشود ، سلولهای مرده و شاخی شده سطح پوست پس از یک توقف چند روزه دفع می شوند و در خلال این دوره باعث تیره و کدر شدن پوست می شوند . پاکسازی پوست با حذف آلودگی ها و حذف سلولهای مرده از سطح پوست با استفاده از اشعه ماورا ء بنفش است . باا ستفاده از لامپ مادون قرمز گردش خون فعال شده و با ایجاد گرما و اتساع مویرگها باعث جذب بهتر مواد می شود .
هیدرودرمی : روشی عالی و موثر برای کم کردن خشکی پوست می باشد . با این عمل می توان موادی را که لازمه مرطوب نگهداشتن پوست هستند به لایه های عمیقتر وارد کرد . برای این کار مواد لازم را به پوست مالیده و از طریق الکترودهای مخصوص یونهائی که حامل مواد مفید هستند به پوست وارد کرد .

پیلینگ یا لایه برداری :
روش درمانی برای حذف سلولهای مرده سطح پوست و کاهش منافذ ، لکه های سطحی ، چین و چروک ظریف ، جوشهای فعال ، آثار جوش های صورت و هموارتر نمودن پوست صورت ، گردن و دست ها می باشد . پیلینگ به دو روش انجام می شود .
الف – پیلینگ شیمیائی با اسیدهای میوه . از قدیم الایام بشر برای طراوت بخشیدن و جوانسازی پوست از عصاره میوه ها و گیاهان مختلف استفاده نموده و در حال حاضر استعمال اسیدهای میوه مثل سیب ، لیمو ، و اسید حاصل از نیشکر تحت عنوان آلفا هیدورکسی اسید بعنوان لایه بردار و ترمیم کننده و شفاف کننده سطح پوست مرسوم شده است .

ب- پیلینگ فیزیکی : در این روش از دستگاهی بنام میکرودرم ابرژن استفاده میشود که لایه برداری ظریف و سطحی انجام میدهد . در این روش پودر نرم کریستال اکسید آلومینیوم در سطح پوست پخش شده و توسط دستگاه با مالش و مکش موجب پاکسازی سطح پوست می شود بدینوسیله ، کک و مک ، منافذ پوست ، لکه های سطحی ، چین و چروک های سطحی ، اسکارهای ناشی از آفتاب ، جوش جوانی ، آبله مرغان و سالک و جراحی تا حدودی حذف می شود و علی طب .

آموزش هادرمانیسلامتیگردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *