انواع مختلف اسپا

بسته به اینکه برای استفاده از اسپا چه هدفی دارید و به دنبال چه خدماتی هستید، باید انواع مختلف اسپا را بشناسید تا بتوانید بهترین مورد را که پاسخگوی نیازهای شما است انتخاب کنید. در ادامه با انواع اسپا و خدماتی که در آنها ارائه می‌شود آشنا می‌شوید.

کلوب اسپا

این مدل از اسپا بیشتر بر خدمات تناسب اندام تمرکز دارد و خدمات حرفه‌ای را به صورت روزانه ارائه می‌کند.

اسپای کشتی کروز

این اسپا در کشتی‌های تفریحی خدمات تناسب اندام و سلامتی ارائه‌ می‌کند و منویی با رژیم غذایی سالم و درمانی عرضه می‌کند.

اسپای روزانه

این اسپاهای روزانه خدمات حرفه‌ای اسپا را طبق برنامه‌های روزانه در زمینه‌های زیبایی، ماساژ حرفه‌ای و… ارائه می‌کنند.

اسپای اقامتی

این مراکز اسپا به منظور راهنمایی افراد برای توسعه‌ی عادت‌های سالم در زندگی فعالیت می‌کنند. در این اقامت‌های معمولا هفت روزه، برنامه‌ای کامل برای تغییر سبک زندگی عرضه می‌شود که شامل خدمات اسپا، فعالیت‌های ورزشی برای تناسب اندام، آموزش‌های مرتبط با سلامتی و آشپزی سالم است.

اسپای درمانی

این مراکز با مجوزهای لازم و تحت نظارت دائم متخصصان سلامتی به ارائه‌ی خدمات حرفه‌ای در زمینه‌ی درمان و سلامتی اقدام می‌کنند. درمان‌های جایگزین، درمان‌های زیبایی و سایر خدمات حرفه‌ای اسپا در این مجموعه‌ها ارائه می‌شود.

اسپای چشمه‌های معدنی

این اسپاها معمولا در کنار چشمه‌های آب معدنی و آب گرم یا در کنار دریا قرار دارند و از خواص آب‌های معدنی و دریا برای آب‌درمانی استفاده می‌کنند.

هتل یا استراحتگاه اسپا

این اسپاها معمولا توسط هتل‌ها و استراحتگاه‌ها اداره می‌شوند یا در این مکان‌ها قرار دارند و خدمات ویژه و استاندارد اسپا را در کنار رژیم‌های غذایی خاص عرضه می‌کنند. علاوه بر مسافران تفریحی، حتی مسافران کاری هم می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. بسیاری از این مراکز اسپا فقط به مسافران اختصاص ندارند و ساکنان مناطق اطراف هتل هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

اسپای فرودگاه

این مراکز اسپا در فرودگاه‌ها قرار دارند و خدمات کوتاه چند دقیقه‌ای مثل اکسیژن‌درمانی و ماساژ دارند.

مزایای استفاده از مراکز اسپا

زندگی در دنیای امروز، پر از استرس و فشارهای عصبی است. تلاش برای رسیدن به اهداف و کنار آمدن با مشکلات کوچک و بزرگ زندگی، نیاز به اسپاها را بیش از پیش آشکار می‌کند. کاهش استرس، بهبود سبک زندگی، درمان مشکلات ناشی از زندگی مدرن، تناسب اندام و… از مزایای استفاده از مراکز اسپا هستند. دلیل گسترش این مراکز در شهرها و کشورهای توریستی این است که بسیاری از افراد از فرصت پیش آمده در سفر و تعطیلاتی که دارند برای این منظور بهره می‌برند.

برخلاف تصور عموم مردم که فکر می‌کنند اسپا، خدماتی لوکس و گران‌قیمت است، امروزه مراکز اسپا در سراسر دنیا با سطح خدمات و امکانات مختلف برای بودجه‌های مختلف عرضه می‌شود.

استفاده از این مراکز می‌تواند نقش موثری در بهبود سبک زندگی داشته باشد. این تغییر سبک زندگی به داشتن زندگی سالم‌تر با بیماری‌های کمتر منجر می‌شود. علاوه بر این مزایای فردی، گسترش مراکز اسپای مجهز و تخصصی در کشور می‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت گردشگری درمانی کشور داشته باشد به خصوص اینکه کشور ایران از نظر چشمه‌های معدنی و درمانی و دریاها، در جایگاه خوبی قرار دارد و می‌تواند از این فرصت به نحو احسن استفاده کند.

درمانیسلامتی

اسپاماساژماساژدرمانییوگایوگاواسپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *